Výlet z Mnichova Hradiště do Příbrami zaujme nejen milovníky historie hornictví

Výlet z Mnichova Hradiště do Příbrami zaujme nejen milovníky historie hornictví

Výlet, který si pro vás spolek Senioři nejen sobě připravil na listopad, jistě zaujme nejen milovníky exponátů a prohlídek technického a průmyslového zaměření.

Vydáme se spolu do Příbrami, města s dlouhou tradicí těžby surovin. Hornické muzeum vám představí historii a slávu zdejšího hornictví a těžby olova, zinku, stříbra a uranu od dob Keltů až po konec 20. století. Místo nabízí také seznámení s unikátními parními těžními stroji, rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem.

Z podzemí potom vystoupáme na vrch, tyčící se nad městem, proslulou Svatou Horu. Tento barokní architektonický skvost je jedním z nejznámějších poutních míst v České republice i střední Evropě. Prohlídka historického sklepení, muzea i zvonice s osmi zvony je zážitkem, který si nemůžete nechat ujít.

Zdař Bůh a na viděnou v Příbrami!

Výlet se uskuteční v úterý 14. listopadu 2023. Odjezd v 6.30 z Mnichova Hradiště od zdravotního střediska, v 7.00 z Mladé Boleslavi od Domu kultury. Možnost nástupu je také ve Veselé a v Bakově nad Jizerou.

Veškeré podrobnosti včetně katalogu výletů na celý rok 2023 najdete na webu www.seniorinejensobe.cz. Bližší informace poskytne také Pavel Svoboda na telefonu 702 051 284.

Klára Marešová

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top