Výsledky Melounu pro Hradiště jsou tu: Budete moct pohodlně pěšky na Vostrov, obdivovat „Klášnou-kašnu“ i využívat in-line dráhu

První místo získal návrh na vytvoření pěšiny podél Budovcovy ulice

Výsledky Melounu pro Hradiště jsou tu. 21 návrhů, 697 hlasujících, 3 podpořené návrhy. To je výsledná bilance participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště, v jehož pilotním ročníku se na prvním příčce umístil návrh Tomáše Majdlocha Pěšky na Vostrov.

Nápad za 400 tisíc Kč navrhuje vytvoření pěšiny podél Budovcovy ulice. Získal 414 hlasů, tedy podporu 59 % hlasujících. Od zahájení samotného hlasování v sobotu 11. září na první příčku nikoho dalšího nepustil.

Druhé místo patří návrhu Karla Maděry s názvem Klášná-kašna za 300 tisíc Kč, který poukázal na neutěšený stav kašny pod zámeckou zdí a potřebu upravit prostor kolem ní. Podporu mu vyslovilo 251 hlasujících.

Trojici nápadů, které příští rok čeká realizace, uzavírá návrh Martina Bígla Inline v Hradišti. Nápad za 140 tisíc Kč získal 204 pozitivních hlasů a navrhuje vybudovat in-line dráhu s mobiliářem v areálu obnoveného dopravního hřiště.

V počtu hlasů ovšem skončil jako třetí Rozkvetlý a bezpečný park Marie Kučerové za 540 tisíc Kč s 226 pozitivními hlasy. A tak si možná kladete otázku, proč mezi podpořenými návrhy chybí. Důvodem je nedostatečná zbývající suma k rozdělení. Náklady tohoto návrhu ji výrazně převyšují, to je zároveň důvod, proč v pořadí čtvrtá Inline dráha Martina Bígla nárok na realizaci získává. „Vedení města má přesto zájem stav parku řešit. Budeme hledat cesty, jak se na údržbu parku u Domova Modrý kámen více zaměřit v rámci údržby zeleně,“ dodává místostarosta Jan Mareš bezprostřední reakci po oznámení výsledků.

Kompletní výsledky najdete na webu Melounu pro Hradiště.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top