Výzva místostarosty Mnichova Hradiště obyvatelům města

Výzva místostarosty Mnichova Hradiště obyvatelům města

Vážení a milí, kvapem se nám blíží silvestrovská noc a s ní spojené oslavy konce roku 2023 a příchodu roku nového, od kterého si většina z nás slibuje, že bude určitě lepší než tento. Na první pohled to může vypadat, že by to nemuselo být zas tak těžké… Ale zapříčinit se o to musíme především sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Jako první krok alespoň dodržujme pravidla. V Mnichově Hradišti již několik let platí vyhláška o regulaci používání zábavní pyrotechniky, která povoluje odpalování ohňostrojů a petard pouze na Silvestra od 18:00 do 2:00 hodin. Důvodů vydání je hned několik a nyní k tomu přibyl další, v tuto chvíli velmi citlivý.

Zábavní pyrotechnika je zábavní jen z pohledu toho, kdo ji odpaluje, a pak hlavně pro toho, kdo ji prodává a vydělává na ní. Jinak nemá naprosto žádný užitek, ba naopak. Kromě toho, že plaší a stresuje zvěř, ptactvo a domácí mazlíčky v dosahu, vnáší do ovzduší znečišťující výrazné znečištění a často i karcinogenní látky. No a po odpálení zbyde na zemi odpad a vzduchem letí žhavé cosi, které může poškodit, nebo dokonce zapálit nějakou nemovitost. Letos navíc může u citlivějších jedinců, v případě neočekávaného použití mimo vyhrazený čas, negativně působit na jejich psychiku kvůli událostem, které se staly v Praze před Vánoci. Jsem rád, že oproti minulým rokům už je Hradiště koncem prosince výrazně klidnější a odpalování rachejtlí mimo silvestrovskou noc výrazně ubylo.

Moji milí, vezměte rozum do hrsti a vložte své peníze do něčeho jiného než do pyrotechniky. Možností je mnoho a v případě nějakého smysluplného daru bude mít váš dobrý pocit daleko delšího trvání než z ohňostroje. A když už se o silvestrovské noci rozhodnete odpalovat pyrotechniku, dodržujte návod k použití a pak si to po sobě alespoň ukliďte…

Vše dobré v novém roce 2024.

Jan Mareš, místostarosta města Mnichovo Hradiště

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top