Žáci základní školy ve Švermově ulici se dočkají nového hřiště. Hotové má být v listopadu

Žáci základní školy ve Švermově ulici se dočkají nového hřiště. Foto: město

Žáci Základní školy Švermova v Mnichově Hradišti se mají na co těšit. V areálu školy vznikne během podzimu nové víceúčelové hřiště, kde si budou moci o tělocviku zahrát basketbal, volejbal, nohejbal nebo třeba malý fotbal.

Plocha bude osazena umělým trávníkem, součástí hřiště budou ochranné sítě podél severní a východní strany. V rámci projektu proběhne rovněž dodávka kompletního sportovního příslušenství a vybavení – sloupků, sítí, konstrukcí, branek, košů atd. Jakmile stavebníci školní hřiště opustí, může bránit plnohodnotným tělocvikům jen náladové podzimní počasí.

Město získalo na nové hřiště dotaci ve výši 631 tisíc korun z Ministerstva pro místní rozvoj. Náklady na vybudování hřiště činí zhruba milion korun.

Příprava projektu začala v roce 2020, kdy zástupci města jednali s ředitelkou školy. Následovaly projekční práce a povolovací řízení. Město, v jehož objektu základní škola sídlí, následně požádalo v roce 2021 o dotaci, ale neuspělo. Podporu se mu podařilo získat až letos s druhou žádostí. Spoluúčast na projektu přislíbil i Středočeský kraj, který je zřizovatelem školy.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top