Zdravotní sestra vás může ošetřit v pohodlí domova. Malyra zajišťuje již 23 let domácí zdravotní péči

Zdravotní sestra vás může ošetřit v pohodlí vašeho domova. Malyra zajišťuje již 13 let domácí zdravotní péči. Foto: Malyra

Malyra je organizace, kterou v roce 1998 založila Kamila Sedláková z Veselé. Již od roku 1999 v Mnichově Hradišti a okolí poskytuje domácí zdravotní péči. V současné době poskytuje tuto péči kromě Mladoboleslavska také na Turnovsku a Železnobrodsku.

Zdravotní sestra v pohodlí vašeho domova
Naším cílem je umožnit a zajistit odbornou domácí zdravotní péči pacientům, jejichž aktuální zdravotní stav nevyžaduje celodenní lékařský dohled. Nezáleží přitom na věku – jezdíme k dětským pacientům, lidem v produktivním věku i k seniorům. Zkušenosti nejen ze zahraničí, ale i od nás, hovoří, že domácí prostředí má velice pozitivní vliv na psychický stav pacienta, a tím na celkové zlepšení jeho stavu. A skoro každý ví, že nepříznivý zdravotní stav, může znepříjemnit život a je taková situace obtížná.  Proto se snažíme, aby naše služby byly na té nejlepší úrovni.

Domácí péči zajišťují kvalifikované zdravotní sestry 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce (tj. ve všední dny, o víkendech i státních svátcích). Péče je hrazena zdravotními pojišťovnami a potřebujete k ní pouze indikaci lékaře. Sestry vždy dbají na to, aby jejich práce byla komplexní a vyhověla všem požadavkům pacienta, jejich rodin a ošetřujících lékařů. Součástí práce našich sester je i naučit rodiny o své blízké správně pečovat.

Pokud si nejste jisti, jestli je pro vás domácí péče vhodná, stačí nás kontaktovat a naše milé sestřičky vám vše vysvětlí. Pro pracoviště ve Veselé telefonní číslo 723 989 016 a k dispozici je samozřejmě také web: www.malyra.cz

Paliativní péče
Málokdo také ví, že Malyra nabízí i paliativní péči. Je to péče o lidi se závažným chronickým nevyléčitelným onemocněním. A musíme si říct, že umírání a smrt je normálním procesem v lidském životě.

Domácí paliativní péče je poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí v pokročilém nebo konečném stadiu života. Zaměřuje se na léčbu bolesti a mírnění dalších projevů onemocnění v domácím prostředí pacienta. Probíhá formou návštěv zdravotních sester, které se snaží současně uspokojit i potřeby psychické a sociální. Samozřejmostí je spolupráce s praktickým lékařem a dle potřeby s dalšími odborníky – algeziologem (lékařem specializujícím se na léčbu bolesti, pozn. red.), onkologem, paliativním lékařem, psychologem, duchovním a samozřejmě terénními sociálními službami.

Sestra paliativní péče také poskytuje rodině nemocného poradenství a zaučuje členy rodiny v ošetřování. Nejdůležitější je, že rodina má podporu a pacientovi blízcí vědí, že se na sestřičky mohou kdykoliv obrátit. 

Pro další ulehčení péče o tyto pacienty disponujeme nabídkou kompenzačních pomůcek, kterými je možné vybavit pacientovu domácnost. Patří mezi ně elektrické polohovací lůžko, antidekubitní matrace, oxygenátor, infuzní stojan, odsávačka a další.
Od našich sester můžete očekávat vždy plné nasazení, individuální osobní invenci, lidský přístup a nadstandardní péči.

tým domácí péče Malyra

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top