Změny v Suhrovicích a v Drhlenách: nová silnice i zeleň

Změny v Suhrovicích a v Drhlenách: nová silnice i zeleň. Foto: osadní výbor
Změny v Suhrovicích a v Drhlenách: nová silnice i zeleň. Foto: osadní výbor

Koncem roku 2021 byla dokončena stavba vodovodu v Suhrovicích na lokalitě Paseka, kde nikdy žádný nebyl a v posledních letech zde voda velmi chyběla.

Jelikož bylo nevhodné počasí i roční doba, nebyla tehdy zcela dokončena povrchová úprava komunikace, kudy se vodovodní řad pokládal. Tento stav zůstal do měsíce května 2022, kdy po rozhodnutí obce Kněžmost došlo k nové pokládce asfaltu v plné šíři komunikace. Původní myšlenka, že se opraví pouze části, kde se prováděly práce, byla zavrhnuta z technických i ekonomických důvodů. Myslím si, že toto rozhodnutí bylo správné a nový povrch vydrží mnoho let.

Taky mě, ale i další obyvatele Paseky určitě potěšilo, že bylo v rámci možností se dohodnout a provést úpravy dle požadavků, které byly vyslyšeny, a bylo tak i provedeno. Je tím myšleno využít vyfrézovaný původní asfalt a použít pro zpevnění plochy pro parkování aut.
Celkově bych s dovolením řekl, že celá realizace vodovodu se podařila ke spokojenosti všech.

V Drhlenách se po roce místní dohodli a v dubnu zorganizovali brigádu na čistotě a obnově zeleně u autobusové zastávky. Sešla se jich pěkná skupinka a zapojily se i děti.

Udělali pěkný kus práce a výsledek bude pro každého viditelný. Tím bych chtěl všem, kteří se podíleli na této brigádě, poděkovat.

Ladislav Bartoň, předseda osadního výboru

Změny v Suhrovicích a v Drhlenách: nová silnice i zeleň. Foto: osadní výbor

Mohlo by vás také zajímat:

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top