ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

Po návratu z letních prázdnin žáci Základní školy Studentská některé třídy nepoznají. Město připravuje ve školní budově na Vrchlického návrší projekt, jehož předmětem je rekonstrukce čtyř odborných učeben, čtyř kabinetů a realizace opatření zajišťujících bezbariérovost školy.

Práce budou probíhat od posledního červnového týdne do poloviny října, aby jimi byla výuka ovlivněna co možná nejméně. Zatímco učebny matematiky a výtvarné výchovy projdou běžnou rekonstrukcí, učebny fyziky a přírodopisu (nově se tu bude vyučovat také chemie) se promění zásadně. Jejich středem povede žlab s rozvody vody, elektřiny či s datovými kabely, což v kombinaci se speciálními lavicemi vytvoří takové podmínky, v nichž si žáci budou mít možnost ledacos vyzkoušet na vlastní kůži. Řídícím centrem každé třídy bude katedra, odkud bude možné učebnu ovládat. Třídy budou dále vybavené LCD tabulemi a budou  připraveny i na implementaci dalších technologií v budoucnu.

U vchodu do školy ze strany od stadionu vznikne bezbariérový vstup a také bezbariérové sociální zařízení, jež bude vybudováno v části stávající prádelny. Zmíněná schodišťová plošina, jež bude instalována na centrální schodiště u jídelny a sálu, obslouží všechna patra. Půjde však o dočasné řešení. Bezbariérovost definitivně vyřeší výtah, jenž by měl  být realizován jako součást budoucí přístavby školního areálu (aktuálně probíhá jednací řízení bez uveřejnění s architekty, jež zvítězili v architektonické soutěži o návrh).

Dodavatel stavby by měl být znám v nejbližší době.

Město bude investiční akci financovat částečně s pomocí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, kterou získá prostřednictvím ITI Mladá Boleslav, vybavení bude pořízeno prostřednictvím MAS Český ráj.

Podrobnosti o této investiční akci naleznete na webu města.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top