Děti s diabetem mohou na speciální tábor

Děti s diabetem mohou na speciální tábor. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Lékařky a sestry mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, které se specializují na léčbu diabetu, poprvé v létě pořádají ozdravný pobyt Diaček. Tábor je určen pro děti ve věku 6 až 15 let, které mají diabetes sledovaný senzorem, ale mohou se přihlásit i děti bez zdravotních obtíží. Pobyt se koná v termínu 6.–11. srpna v rekreačním areálu SKLÁŘ – Ostružno pod záštitou SK Skalsko, který se postará o sportovní aktivity dětí.

Záměrem akce je zařadit děti s diabetem mezi děti, které nejsou v běžném životě tímto onemocněním postižení, a sloučit tak obě skupiny dohromady.

„Primárním cílem pro děti s tímto nemocnění je rozvíjet a zapojit děti do pohybových aktivit, které se mezi naší mládeží příliš velké oblibě netěší. Na to je třeba nemocné připravit a kontrolovat dodržování nutných návyků pro běžný život. Jinak hrozí vážné komplikace. Dětský organismus je sice dynamický, ale i labilní. Na to je třeba pamatovat nejen u zdravých dětí, ale obzvláště u nemocných s porušenou látkovou výměnou. V případě cukrovky jde samozřejmě především o glycidy, ale i o tuky. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s dětskou dia lékařkou Martinou Kulinovou, diabetoložkou Vendulou Havrlantovou a s dětskou lékařkou MUDr. Soukupovou uspořádat ozdravný pobyt,“ říká jedna z organizátorek projektu Jitka Povolná.

Na děti tak čeká týden plný dobrodružství, zábavy a legrace. Navíc mohou být rodiče v klidu, protože jejich nemocné děti budou pod odborným dohledem lékařů a zdravotních sester. Cena pobytu je 6 tisíc korun. Rezervace (nutné uvést jméno, příjmení, rok narození dítěte a kontakt) a více informací lze získat na emailu diacek2023@seznam.cz.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top