Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes začíná tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha, nazvaná Český den proti rakovině. Jedná se již o 28. ročník. Letos je akce zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.

Jedná se o nejstarší sbírku v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. jejím cílem je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Zakoupením kvítků měsíčku lékařského přispějete na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

V našem regionu můžete žluté kvítky zakoupit od 15. do 17. května v městské knihovně v Bakově nad Jizerou. Otevřeno je ve středu od 7:30 do 18 hodin, ve čtvrtek od 6:30 do 15 hodin a pátek od 7 do 12 hodin.

Podrobnosti a další místa najdete na webu sbírky.

Nemůžete navštívit distribuční místo? Kupte e-kytičku nebo přispějte na sbírkový účet akce. Více informací o e-kytičkách najdete na www.cdpr.cz/dms.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top