Dopravní omezení u Bezděčína ve čtvrtek končí

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD
Zdroj: ŘSD

V čtvrtek 26. října v ranních hodinách uvede Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do provozu novou přímou větev na mimoúrovňové křižovatce D10 Bezděčín. Motoristům ušetří čas i kilometry navíc. Na místě v tuto chvíli probíhají poslední dokončovací práce.

Novostavbu u Mladé Boleslavi ocení zejména ti, kteří z dálnice D10 ve směru od Prahy sjížděli na EXIT 41 Bezděčín, aby tudy mohli pokračovat dál po silnici I/16 směr Mělník nebo po silnici I/38 směr Nymburk. Dosud platilo, že se museli složitými závleky proplétat obydlenou čtvrtí a vracet se přibližně jeden kilometr. Nová přímá větev označená jako EXIT 40 jim teď umožní sjet z dálnice přímo v místě, kde protíná silnice I/16 a I/38, a zde se na ně pohodlně napojit.

Pro řidiče mířící po dálnici například z Mnichovohradišťska na Prahu znamená otevření křižovatky konec několikaměsíčního dopravního omezení, které v uvedeném místě přinášelo mnoho nepřehledných situací a bohužel i časté dopravní nehody.

Přímá větev dlouhá 377 metrů je řešena jako standardní křižovatka ve tvaru „T“ pro směr Mělník, pro jízdu ve směru na Nymburk bude k dispozici téměř 200 metrů dlouhý připojovací pruh, kterým se řidiči budou moci plynule zařadit do provozu a pokračovat dále.

Na novou komunikaci, jejíž výstavba začala letos 10. července, bylo použito zhruba 2 tisíce tun asfaltové hmoty. Ještě předtím pracovali dělníci s 8 tisíci tunami zeminy, ze které vytvořili náspy. Aby dílo mohlo vzniknout, bylo nutné přeložit dva telekomunikační kabely CETIN a jeden plynovod.

Zhotovitelem je společnost MI Roads, která se zavázala k provedení prací za 19,4 milionů korun bez DPH.

Zdroj: ŘSD

Foto: ŘSD
Foto: ŘSD

Zdroj: ŘSD
Zdroj: ŘSD

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top