Knihovna v Dolním Bousově má nový výtah. Při příležitosti slavnostního otevření se uskuteční beseda o básníku Josefu Brožovi

Knihovna v Dolním Bousově má nový výtah. Při příležitosti slavnostního otevření se uskuteční beseda o básníku Josefu Brožovi. Foto: knihovna

Vytoužený výtah, který umožní pohodlný přístup do knihovny, bude pro veřejnost otevřen v úterý 4. října. Provoz výtahu zahájí v 17.30 starosta Miroslav Boček.

Přijďte se s námi podělit o naši radost a výjimečně i svézt. Jinak je výtah určen zejména pro hůře mobilní občany. Ti, co se pouze potřebují pomoct se stoupáním do příkrých schodů, budou moci do výtahu nastupovat z vnitřku budovy, na konci chodby hned vedle schodů do knihovny. Pro občany s chodítkem nebo na vozíku bude výtah bezbariérově přístupný ze zahrady knihovny, kam je volný vstup. Památkáři bohužel ani přes opakované žádosti neumožnili protáhnout výtah až do podkroví knihovny, kde je přednáškový sál.

Po slavnostním zahájení provozu výtahu 4. října bude program pokračovat promítnutím dokumentu a besedou o Josefu Brožovi, básníku Českého ráje. Unikátní dokumentární snímek přibližuje básnické dílo Josefa Brože (1921–2020) a zachycuje pro časy budoucí vzpomínky přátel a žáků váženého učitele ze Lhotic u Mnichova Hradiště.

Zdroj: knihovna Dolní Bousov

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top