Krajské dotace pomohou několika jednotkám dobrovolných hasičů v našem okolí

Ilustrační foto: Petr Novák

Zastupitelé Středočeského kraje tento týden schválili rozdělení dotací ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS. Bylo vyhověno žádostem 303 obcí a veřejně prospěšných organizací, které kraj podpoří částkou přesahující 74,3 milionu korun. Jedná se o historicky nejvyšší částku. Z našeho okolí získají dotaci hasiči z Bakova nad Jizerou, Bosně, Kláštera Hradiště nad Jizerou, Mnichova Hradiště a Žďáru.

„Dobrovolným hasičům chceme pomoci s nákupem nového vybavení, jako je zásahová výzbroj a výstroj nebo s většími investicemi. Jedná se třeba o koupě cisternových stříkaček, dopravních automobilů nebo výstavbu hasičských zbrojnic. Dobrovolní hasiči plní nedocenitelnou roli, a proto je důležité, aby měli kvalitní výstroj a moderní zázemí,“ vysvětlila hejtmanka Petra Pecková.

Zastupitelstvo letos v dubnu schválilo navýšení původního rozpočtu Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS o 33 milionů korun na 75 milionů korun.

„Bezpečnost v kraji je pro občany zásadní a pro nás jednoznačně prioritou, proto v letošním roce plánujeme do podpory bezpečnostních složek uvolnit historicky nejvyšší částku,“ dodává hejtmanka Pecková.

O peníze mohly žádat obce, které zřizují jednotky dobrovolných hasičů, nebo spolky a organizace s celokrajskou působností zajišťující oblast požární ochrany. V případě většiny žádostí se jedná menší finanční částky k zajištění akceschopnosti jednotek, díky kterým bude nakoupeno technické vybavení a výzbroj jednotek, požární přívěsy či dopravní automobily. 

Žádosti byly podávány během ledna a o poskytnutí finanční podpory se přihlásilo celkem 321 žadatelů, 303 z nich splnilo veškeré podmínky.

Jak nám sdělil Michal Kroutil z tiskového oddělení kraje, v našem okolí budou podpořeni hasiči z pěti obcí. Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bakova nad Jizerou získá 79 767 korun na rozšíření věcného vybavení, jednotka z Mnichova Hradiště 100 tisíc korun na podporu akceschopnosti, po 80 tisících pak dostanou hasiči v Bosni na novou výstroj a výzbroj, v Klášteře Hradišti nad Jizerou na ochranné prostředky a ve Žďáru na zásahové oděvy.

Ilustrační foto: Petr Novák

 
Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top