Mnichovohradišťsko má po volbách dva nové poslance

Jan Hofmann a Ondřej Lochman budou následující čtyři roky reprezentovat Mnichovohradišťsko v Poslanecké sněmovně. Foto: facebook Jana Hofmanna/město Mnichovo Hradiště

Letošní volby přinesly úspěch dvěma kandidátům z našeho ORP, kteří nás následující čtyři roky budou reprezentovat v Poslanecké sněmovně. Za STAN byl zvolen starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman a za ODS technolog, podnikatel a obecní zastupitel Jan Hofmann z Kněžmostu.


Ondřej Lochman (* 1980) vyrůstal ve Veselé u Mnichova Hradiště. Vystudoval učitelství anglického jazyka a občanské výchovy na Technické univerzitě v Liberci (Mgr.) a komparativní pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze (Ph.D.). Absolvoval také Todd County Central High School v USA. 

Pracovně se podílel na stovce vzdělávacích projektů v Evropě, Spojených státech Amerických, Africe i na Blízkém východě. V roce 2011 se vrátil do ČR, kde pracoval v Národním institutu dětí a mládeže MŠMT a vybudoval českou pobočku vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Zároveň se výrazně podílel na občanském životě ve svém rodném městě a jeho místní části Veselá.

V roce 2014 se stal starostou Mnichova Hradiště za SNK Žijeme pro Hradiště, v roce 2018 pozici obhájil. V roce 2020 se stal krajským zastupitelem Středočeského kraje za STAN a v roce 2021 za tutéž stranu poslancem.

Ondřej Lochman je ženatý a má tři syny. Mluví anglicky, polsky a německy. Mezi jeho záliby patří cestování, historie a žonglování.


Jan Hofmann (* 1985) se narodil v Mladé Boleslavi a od dětství žije v Kněžmostu. Studoval Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavi.

Pracuje jako technolog výroby elektrorozvaděčů v rodinné firmě. Od roku 2004 se věnuje jachtingu, který se stal nejen jeho koníčkem, ale i jeho druhým řemeslem.

V roce 2009 vstoupil do ODS a stal se předsedou místního sdružení ODS v Kněžmostě. Od roku 2010 je zastupitelem obce Kněžmost. Mezi lety 2010 a 2018 vykonával funkci radního obce. Nyní je členem výboru pro regionální rozvoj Středočeského kraje.

Ve chvílích volna se věnuje sportu aktivně i pasivně. Mezi jeho koníčky patří také vyjížďky na koloběžce a vaření.


Zdroje: město Mnichovo Hradiště, ODS Mladá Boleslav, facebook Jana Hofmanna

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top