Na Sousedské slavnosti byly rozdány ceny města

Na Sousedské slavnosti byly rozdány ceny města

Mnichovo Hradiště každoročně udílí ceny města za celoživotní přínos, za mimořádný přínos v uplynulém roce a také ceny města pro mládež. Všechna tato ocenění byla letos poprvé předána najednou, a to na Sousedské slavnosti.

V 7. ročníku Ceny města Mnichovo Hradiště byli oceněni manželé Novákovi, které můžete znát z truhlářského kroužku Jednoty bratrské, z akcí města nebo z dílniček v muzeu. Petr a Dana Novákovi patří k ústředním postavám Sboru Jednoty bratrské v Mnichově Hradišti a po velkou část svého života ve městě se věnují práci s mládeží. (Se zakladatelem webu mnichovohradistsko.cz Petrem Novákem je pojí jen shoda jmen, pozn. red.)

Za mimořádný přínos Mnichovu Hradišti byla 17. září oceněna trojice historiků – Lenka Křížová, Pavel Sosnovec a Jan Juřena. Ti cenu získali za svou práci na knize Příběh Mnichova Hradiště, mimořádné monografii věnované našemu městu, která jeho historii popisuje od nejstarších dob po současnost ve světle nejnovějšího poznání.

Z ceny města pro mládež se mohlo radovat několik kolektivů. Lukáš Soustružník, Filip Kolomazník a Dan Razák z Gymnázia Mnichovo Hradiště, kteří zvítězili v obrovské konkurenci 1 161 studentů z celé republiky v prvním ročníku Technologické olympiády se svým inovativním návrhem nabíjení elektroaut.

Dále svěřenkyně Soni Šimůnkové Týna Trpišovská, Tereza Raclavská a Nikola Nováková z Fit Studia Mnichovo Hradiště za reprezentaci na mistrovství ČR v gymnastickém aerobiku, kde se děvčata stala vicemistryněmi ČR a odkud přivezla stříbrné medaile.

A také družstvo mladších žáků oddílu volejbalu TJ Sokol Mnichovo Hradiště, které na mistrovství ČR pod vedením trenéra Jiřího Skřivana vybojovalo bronzové medaile.

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot č. 10/2022

Mohlo by vás také zajímat:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top