Nemocnice opět plní vánoční přání a hledá Ježíšky. Pomoct můžete i na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti

Nemocnice opět plní vánoční přání a hledá Ježíšky. Pomoct můžete i na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti
Nemocnice opět plní vánoční přání a hledá Ježíšky. Pomoct můžete i na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice, pod kterou spadá i oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, vyhlásilo již 3. ročník velmi oblíbené akce Hledáme Ježíšky – plníme vánoční přání.

„Cílem akce je udělat radost těm, kteří nemohou trávit vánoční svátky se svými blízkými a musí být v nemocnici. V minulých ročnících nás veřejnost velmi mile překvapila. Díky tomu, že se zapojilo hodně lidí, jsme mohli obdarovat skutečně všechny pacienty včetně těch, za kterými jezdí domů naše domácí péče,“ dodala koordinátorka nemocničních dobrovolníků Zuzana Kaftanová.

Lidé mohou nosit vánoční přáníčka s věnováním, teplé ponožky, fleesové deky, polštářky nebo hygienické potřeby. Zájemci mohou kontaktovat s dárky koordinátorku dobrovolníků Zuzanu Kaftanovou na telefonu 731 542 877 nebo e-mailu dobrovolnik@onmb.cz.

Dobrovolníci budou pacientům dárky rozdávat tradičně těsně před Vánocemi za dodržení přísných hygienických opatření pod dohledem nemocničního personálu. Rozdávání dárků je vždy doplněno zpíváním koled a celá akce se nese ve vánočním duchu. Podobné aktivity jsou velkou psychickou podporou hospitalizovaných, což potvrzují i následné reakce samotných pacientů.

Dárky se opět budou rozdávat mimo jiné na oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Mnichově Hradišti, které pod Klaudiánovu nemocnici spadá.

Klaudiánova nemocnice připravuje na letošní advent i novinky. Poprvé se také uskuteční vystoupení některých škol a školek z regionu ve vestibulu nemocnice u nazdobeného stromečku. Tradičně bude obcházet 5. prosince pacienty a personál Mikuláš se svojí družinou. Poprvé se dobrovolníky stanou i profesionální hasiči a hokejisté BK Mladá Boleslav. Hned tři družiny budou obcházet nemocnici s nadílkou, kterou věnují sponzoři: jedna mikulášská skupina bude tvořena hasiči, druhá hokejisty a třetí skupina studenty mladoboleslavské zdravotnické školy.

Mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top