Rekonstrukce mateřské školy v Mírové ulici přinese komfortnější zázemí i novou třídu pro dva tucty dětí

Symbolickým poklepáním na základní kámen odstartovali přestavbu člen představenstva firmy Marhold Vít Hruška, současná ředitelka mateřské školy Lenka Dutková, starosta města Ondřej Lochman a dlouholetá ředitelka školky Alena Volfová. Foto: Dominik Malý

V pondělí 7. února se v Mnichově Hradišti konalo slavnostní zahájení rekonstrukce Mateřské školy Mírová. Symbolickým poklepáním na základní kámen odstartovali přestavbu člen představenstva firmy Marhold Vít Hruška, současná ředitelka mateřské školy Lenka Dutková, starosta města Ondřej Lochman a dlouholetá ředitelka školky Alena Volfová.

Stavební práce začaly již 19. ledna a děti by se do školky měly vrátit na podzim s příchodem nového školního roku. To jsou v plánu již jen drobné dokončovací práce, které nebudou bránit provozu.

Jednotlivé třídy (celkem 105 dětí) jsou na dobu trvání rekonstrukce přemístěny do náhradních prostor. Ty se městu podařilo zajistit v budově Klubu na náměstí a v bývalé školní jídelně v Mírové ulici.

Kromě zrekonstruovaných prostor (kanceláře, sklad, přípravna jídel, šatny, prádelna, zázemí pro učitelský sbor) bude děti, pedagogické i provozní zaměstnance po skončení prací čekat nové vnitřní vybavení, upravené venkovní prostory a rovněž zbrusu nová třída pro 24 dětí. Díky ní město dokáže lépe uspokojovat trvale vysokou poptávku po místech v mateřských školkách.

Stavba vyjde na více než 30 milionů korun, z toho 19 milionů pokryjí dotace.

K tématu jsme již psali:

 


Projekt Rozšíření kapacit MŠ Mírová v Mnichově Hradišti je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:
Záměrem projektu je zřízení nové třídy MŠ pro 24 dětí a propojení stávajících objektů Mateřské školy Mírová v Mnichově Hradišti.

Cíle projektu:
Cílem projektu je řešení nedostatečné kapacity MŠ Mírová v Mnichově Hradišti. Dojde k navýšení stávající kapacity MŠ o 24 míst.

Výsledky projektu:
Výstupem projektu bude přestavba stávajících prostor kuchyně na novou třídu MŠ, propojení hlavní budovy MŠ se sousedním pavilonem a zároveň úprava venkovního prostoru včetně osazení nových herních prvků.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top