S jarem se začínají opravovat silnice. Připomínáme aktuální uzavírky v okolí

Ilustrační foto: ŘSD

S jarem se začínají opravovat silnice. Připomínáme aktuální uzavírky v okolí. Vždy se řiďte aktuálním dopravním značením, případně pokyny odpovědných pracovníků na stavbě.

Po zimní přestávce zahajuje Ředitelství silnic a dálnic pokračování rekonstrukce silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby. Práce začaly 2. dubna a jsou spojeny s částečným omezením dopravy. V místě je stejně jako v loňském roce doprava řízena kyvadlově. V nočních hodinách semafory, přes den pak provoz usměrňují speciálně proškolení pracovníci.

Až do 22. dubna zůstává uzavřena silnice III/2683 mezi obcemi Malobratřice a Kamenice. Důvodem je frézování a pokládka nového asfaltu. Objízdná trasa vede z Malobratřic po silnici II/268 přes Kněžmost, Suhrovice, Drhleny do Čížovky a z Malobratřic po silnici II/268 na silnici II/279 přes Dobšín do Kamenice.

Od 8. dubna do 17. května bude uzavřena silnice III/2771 v úseku mezi Mohelnicí nad Jizerou a Neveklovicemi. Objízdná trasa vede po silnici II/277 do Mnichova Hradiště a dále po silnicích III/26815 a III/26817 přes Klášter Hradiště nad Jizerou a Jivinu.

Z důvodu rekonstrukce povrchu vozovky bude Od 8. dubna do 17. května uzavřena také silnice Podhora–Rostkov, což ovlivní i jízdní řády autobusů. Linka 721 bude objíždět místo uzavírky přes Buřínsko, autobusy se budou otáčet v Přibyslavicích s výjimkou tří školních spojů, které zajedou až do Ouče. Zastávka Chocnějovice, Rostkov bude zrušena z důvodu nemožnosti otočení autobusů. Vzhledem k vysoké časové náročnosti objízdných tras jsou posunuty odjezdy spojů ze zastávek, a to až o 15 minut. U linky 722 je změna pouze drobná – spoje v 4.50 hodin z Vápna a 6.33 hodin z Mnichova Hradiště do Českého Dubu jsou posunuty o 10, respektive o 5 minut z důvodu zachování návazností na linku 721 ve Všelibicích.

Víte-li o aktuální či plánované uzavírce, která v seznamu není, informujte nás, prosím, na redakce@mnichovohradistsko.cz.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top