Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí

Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí
Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí

V sobotu 15. června zve Tatra Veteran Car Club Semily do Turnova na start 28. ročníku jízdy historických motocyklů a automobilů s názvem „Tatra v Českém ráji“. Trasa jízdy povede i přes Mnichovo Hradiště, kde je plánovaná zastávka na Masarykově náměstí.

Program jízdy začíná výstavou veteránů v 8 hodin ráno na Náměstí Českého ráje. Odtud budou posádky v 10 hodin vyjíždět na 100 kilometrů dlouhou trať s přestávkou na Masarykově náměstí v Mnichově Hradišti. Tady se lze v čase mezi 11.00 a 13.30 těšit na vystoupení sedmičlenné dixielandové kapely O. V. J. Dixie Liberec. Návštěvníci si budou opět moci prohlédnout na 50 soutěžních vozidel, která budou na náměstí dojíždět mezi 11.30 a 12.30. Občerstvení zajistí Beranův pivovar z podještědského Trávníčku. Od 13.30 hodin pak budou vozidla po jedné minutě startovat do 2. etapy závodu vedoucí přes Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub až do cíle v rekreačním středisku ve Vesci pod Kozákovem.

Soutěž bude jedinečnou příležitostí k setkání se zdánlivě starými, přesto stále krásnými a plně funkčními veterány českých i zahraničních značek. Pořadatelé chtějí během soutěže při plnění různých úkolů připomenout účastníkům některé známé i méně známé osobnosti, památky a události z dějin našeho kraje, provést je krásnými partiemi Českého ráje a divákům po celé trati ukázat zajímavá historická vozidla. Podrobnosti budou uvedeny na plakátech.

Pořadatelem jízdy je Tatra Veteran Car Club Semily v AČR (Autoklubu České republiky), který byl založen v roce 1976 jako značkový klub Tatra. V roce 1983 byl otevřen pro automobily jiných značek a také pro motocykly. Soutěž „Tatra v Českém ráji“ se do roku 1988 konala každoročně, dále ve dvouletém cyklu. Vedle soutěže pořádá klubové výlety, výstavy historických vozidel a spolupracuje s ostatními veteránskými kluby a sběrateli historické techniky. Pro zájemce rovněž provádí klubové testace historických vozidel. Podrobnosti na www.tatraclub.cz.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Mohlo by vás také zajímat:

Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top