V období Dušiček policisté na Mladoboleslavsku posílili kontroly na hřbitovech. Budou v nich pokračovat i nadále

V období Dušiček policisté na Mladoboleslavsku posílili kontroly na hřbitovech. Budou v nich pokračovat i nadále. Foto: Policie ČR

V průběhu týdne na přelomu října a listopadu policisté z obvodních oddělení ve spolupráci s městskou policií prováděli pravidelnou preventivní kontrolní činnost na vytipovaných hřbitovech po celém území mladoboleslavského okresu.

Preventivně bezpečnostní akce byla zaměřena na kontroly hrobů na hřbitovech a přilehlých prostranství. V rámci této kontrolní činnosti policisté zkontrolovali vytipované hřbitovy. Policisté monitorovali pietní místa nejen v předdušičkovém období, ale i v den Památky zesnulých, kdy je na většinu hrobů umístěna květinová výzdoba, ale i další okrasné předměty.

Policisté v rámci preventivně kontrolní akce hovořili s občany, kteří se právě nacházeli na hřbitovech. Jedním z doporučení pro občany bylo pořízení si fotodokumentace svých hrobů pro případ, kdyby došlo k poškození nebo zcizení věcí z hrobu. Při způsobení krádeže nebo poškození bývá tato fotodokumentace velkým pomocníkem při vypátrání odcizených věcí.

Dalším upozorněním pro občany bylo, aby si při odchodu ke svým hrobům řádně zabezpečili svá vozidla, a především v nich neponechávali žádné cenné věci, neboť zvýšený počet návštěvníků na hřbitovech přilákává k těmto pietním místům nenechavé zloděje, kteří umí využít i malou chvilku nepozornosti a vloupat se do vozidla, které svým obsahem upoutá pozornost.

Policisté budou v těchto kontrolách na celém území okresu nadále pokračovat i v dalších měsících. Občané tyto policejní hlídky při preventivní kontrolní činnosti na hřbitovech vítají vždy s kladným ohlasem.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top