Vydejte se se spolkem seniorů na výlety do Tábora či na zámek Chyše

Zámek Chyše. Ilustrační foto: Wikipedia/KarelTvrdik

Spolek Senioři nejen sobě zve aktivní seniory z celého Mladoboleslavska na autobusové zájezdy po ČR. V nejbližších měsících je čekají výlety do Kolína, Českého Krumlova, Tábora, Mostu, prohlídky zámků Bechyně, Radim, Chyše a Jezeří a hradu Hněvín, návštěva národní přírodní rezervace Soos a mnoho dalšího.

středa 20. dubna 2022: město Kolín a zámek Radim
V Kolíně si účastníci prohlédnou Bartolomějské návrší, kapucínský klášter, kostnici, synagogu a regionální muzeum. Stihnou i prohlídku zámku Radim. Cena dopravy: 350 Kč.

středa 4. května 2022: Český Krumlov a Kleť
Prohlídka známé hvězdárny na Kleti, Tereziiny chaty a rozhledny čeká seniory 4. května. Následovat bude prohlídka zámku v Českém Krumlově a také centra tohoto města. Cena dopravy: 750 Kč.

středa 18. května 2022: národní přírodní rezervace Soos a zámek Chyše
Rašeliniště a minerální slatiniště v národní přírodní rezervace Soos vystřídá na dalším z připravovaných výletů zámek Chyše. Cena dopravy: 720 Kč.

středa 15. června 2022: město Most, zámek Jezeří, hrad Hněvín 
Červnový výlet zavede zájemce do severních Čech, konkrétně na zámek Jezeří, hrad Hněvín a do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, který je proslulý tím, že byl v roce 1975 přesunut o 841 metrů z původního místa, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. Cena dopravy: 590 Kč.

středa 20. července 2022: Tábor a Bechyně  
Druhý letošní jihočeský výlet povede nejprve do Bechyně na prohlídku zámku, františkánského kláštera a historického centra a poté do Tábor, kde bude možná procházka po městské památková zóně a návštěva podzemí. Cena dopravy: 600 Kč.

Odjezd bude vždy od Domu kultury v Dukelské ulici v Mladé Boleslavi. V případě většího počtu zájemců z Mnichova Hradiště, Bakova nad Jizerou či Benátek nad Jizerou bude možné domluvit nástup i v těchto místech.

Přihlášky můžete zasílat e-mailem info@seniorinejensobe.cz, osobně zaplatit na kontaktním místě každé úterý v malém salonku restaurace U Měšťáků v čase 10–13 hodin.

Ceny dopravy jsou kalkulovány na aktuální ceny pohonných hmot.

Pro bližší informace kontaktujte Josefa Bucmana na telefonu 733 505 832.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top