„Bystrý vtip, jasný rozum a hlavně – žádné ohledy“. Městské divadlo Mladá Boleslav uvede Gogolovy Hráče

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede Gogolovy Hráče. Foto: MDMB

V mladoboleslavském divadle soubor propadl hazardu. Netřeba se bát, naštěstí jen v rámci chystané nové inscenace, kterou tentokrát budou Hráči od Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Jedná se už o druhou komedii od ruského autora, kterou má mladoboleslavské divadlo na repertoáru. Tou první je slavný satirický Revizor, který měl premiéru v roce 2018.

Hráči, jednoaktová groteska z atraktivního prostředí falešných hráčů, vykazuje prvky nastupujícího ruského realismu a ani zde není nouze o zábavné, výrazné postavy s pokřivenými charaktery. V jenom hotelovém pokoji se ubytuje mistr podvodů Icharev se svým sluhou. Sázky jsou vysoké. A bude se podvádět, přirozeně. Jenže kdo nakonec skutečně zvítězí? Nadčasová komedie o tom, že podvádět se nevyplácí a že i když si myslíte, že umíte dobře blafovat, vždycky se nakonec najde někdo lepší.

Nápaditou scénografii hotelového pokoje, ve kterém se představení odehrává, vytvořil pro divadlo scénograf Michal Spratek, výrazné kostýmy pak Linda Holubová. Dramaturgyní titulu je Kateřina Suchanová.

Režie titulu se ujal Jiří Š Hájek, který není mladoboleslavským divákům neznámý – režíroval zde již inscenaci Zdravý nemocný.

Obsazení je tentokrát výhradně pánské, a diváci se tak mohou těšit na téměř celou mužskou část mladoboleslavského souboru – Martina Hrubého, Ivo Theimera, Petra Prokeše, Romana Teprta, Milana Ligače a Petra Bucháčka. Osazenstvo doplňují ještě hostující Ondřej Lechnýř, Otakar Jílek a Jaroslav Janovský.

Premiéra inscenace je 19. dubna na velké scéně mladoboleslavského divadla.

Termíny představení a možnost zakoupení vstupenek najdete na webu.

Mohlo by vás také zajímat:

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top