Kněžmost se stane důležitým přestupním uzlem v autobusové dopravě

Kněžmost se stane důležitým přestupním uzlem v autobusové dopravě. Ilustrační foto: obec Kněžmost
Kněžmost se stane důležitým přestupním uzlem v autobusové dopravě. Zdroj: PID

Náš web vás postupně seznamuje se změnami, které čekají autobusovou dopravu na Mnichovohradišťsku i v přilehlém okolí v souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID) od 12. prosince 2021. Nyní se pojďme věnovat Kněžmostu. Ten se od uvedeného data stane důležitým přestupním uzlem v rámci celého severovýchodu Mladoboleslavska. Protnou se tu celkem čtyři linky, na kterých budou po velkou část dne garantovány vzájemné přestupní vazby – bude tak docíleno atraktivního a pravidelného spojení po celém okolí.

Které linky do Kněžmostu budou jezdit?


714

 • Linka pojede v trase Mladá Boleslav – Kosmonosy – Husí Lhota – Koprník – Žabokliky – Kněžmost – Branžež – Dobšín, dva páry školních spojů pojedou dále přes Libošovice do Sobotky. Interval v této trase bude v ranní špičce přibližně jedna hodina, odpoledne pak dvě hodiny. O víkendu bude linka jezdit po čtyřech hodinách.
 • Ve špičkách pracovních dnů je linka provázána obousměrně zejména se spoji linky 718 v obou směrech.

718

 • Linka pojede v trase Mnichovo Hradiště – Boseň – Kněžmost – Solec – Obrubce – Rohatsko – Dolní Bousov – Sobotka.
 • Linka pojede pouze ve všední dny, ve špičkách po hodině, v sedle po dvou.
 • Téměř všechny spoje v obou směrech jsou provázány s linkami 714 nebo 736 do Mladé Boleslavi, část spojů s linkou 739 do Bakova nad Jizerou a Bělé pod Bezdězem.

736

 • Linka pojede v trase Dolní Bousov – Dobšín – Kněžmost – Chlumín – Kosmonosy – Mladá Boleslav.
 • Vybranými spoji doplní mezi Kněžmostem a Mladou Boleslaví linku 714, do Dolního Bousova pojede především ve dny školního vyučování (5 párů spojů), méně pak i o prázdninách (2 páry spojů).
 • Většina spojů je provázána obousměrně zejména se spoji linky 718 v obou směrech. Ve vybraných časech navazuje v Kněžmostu i linka 739.

739

 • Linka pojede v trase Kněžmost – Bakov nad Jizerou – Bělá pod Bezdězem.
 • Interval v této trase bude v ranní špičce přibližně jedna hodina, odpoledne pak dvě hodiny. Část spojů zejména na konci odpolední přepravní špičky pojede pouze ve dny školního vyučování.
 • Většina spojů je provázána obousměrně zejména se spoji linky 718 v obou směrech. Ve vybraných časech navazují v Kněžmostu i linky 714 a 739.

Kněžmost se stane důležitým přestupním uzlem v autobusové dopravě. Zdroj: PID

Zdroj: Pražská integrovaná doprava

K tématu jsme již psali:

Kategorie: 
Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top