Na co se zaměří nově zvolení poslanci z Mnichovohradišťska? Pro oba je prioritou doprava

Jan Hofmann a Ondřej Lochman budou následující čtyři roky reprezentovat Mnichovohradišťsko v Poslanecké sněmovně. Foto: facebook Jana Hofmanna/město Mnichovo Hradiště

Jak jsme vás již informovali, v Poslanecké sněmovně budou následující čtyři roky region Mnichovohradišťska reprezentovat dva nově zvolení poslanci. Za STAN je to starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman a za ODS technolog, podnikatel a obecní zastupitel Jan Hofmann z Kněžmostu. Oběma jsme položili otázku, co od svého působení v Poslanecké sněmovně očekávají a na co dobrého pro náš region se v poslanecké lavici zaměří.

Jan Hofmann:

„Jsem nováčkem a musím říci, že o fungování Poslanecké sněmovny jsem toho moc nevěděl. Zvolení proto bylo pro mne překvapením. O to větší, že se nám podařilo ve volbách zvítězit. V tuto chvíli je cílem zasednout v jednom z výborů, který bude moci ovlivnit i život u nás. O všem se dlouze vyjednává  a není to úplně jednoduché. Zatím hlavně bloudím po chodbách sněmovny a snažím se něco najít. 

Pro náš region bych rád pomohl prosadit Martinu Kupkovi změnu rozpočtového určení daní tak, aby odpovídal více potřebám našeho kraje. Středočeský kraj má 2x více km silnic než druhý největší kraj v ČR, ale nedostává více financí na jejich údržbu. To se musí změnit. To je teď priorita. Další témata nastanou až po nějaké době fungování sněmovny, kdy budu vědět, co lze, a co ne.“

Ondřej Lochman:

„Chtěl bych především poděkovat lidem za podporu, hlas a obrovské množství preferenčních hlasů. Dostat se mezi 10 politiků s nejvíce hlasy v republice, to jsem opravdu nečekal.

Od nové vlády očekávám návrat slušnosti do vlády. Místo populismu praktické řešení problémů. Očekávám systematické, ne nahodilé řízení státu. Očekávám rozumnou diskusi o problémech, které jsou důležité, především doprava, stav našich lesů a s tím spojené péče o krajinu, dlouhodobé vyřešení důchodů, zastavení nárůstu státního dluhu, ve školství větší propojování s praxí, posílení výstavby družstevního a obecního bydlení.  Prostě to, co jsou opravdové problémy, místo strašení lidí migrací.

Pro mě to bude velká změna. Musím najít správný rytmus, abych dokázal vše efektivně a dobře zajistit. Jak pro město a kraj, tak ve sněmovně. Už pracujeme na tom, aby mé celkové zapojení v politice bylo dále přínosem pro naše město a region a neskončil jsem jen uzavřen ve sněmovně. Doma z toho velké nadšení nemají, ale podporují mě. Bez mé obětavé ženy by moje práce pro lidi a naši zemi nebyla možná.

Z hlediska témat se chci věnovat dopravě. Konkrétně to jsou témata bezpečnosti v dopravě, integrace veřejné dopravy (vlak–bus–parkoviště P+R, rychlodráha Praha–Liberec), nebo třeba omezení transitní kamionové dopravy digitálním mýtem, tak aby náklaďáky jezdily po dálnici. Na Boleslavsku jsou to pak dopravní stavby, které pomohou odlehčení dopravě – spojky a obchvaty (například Martinská spojka).

Jako klíčové vnímám také pomoci vzniku nového pavilonu pro matku a dítě v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Tedy nové porodnice, dětského oddělení a gynekologie. Zde je potřeba zajistit financování.

Vzděláním jsem pedagog a mám za sebou mnoho zahraničních zkušeností. Předpokládám tedy i zapojení do oblasti školství a případně evropských záležitostí. Na to je ale ještě brzy.“

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top