Vánoční přání od ředitelky Městského divadla Mladá Boleslav Janety Benešové: přítomnost milovaných

Vánoční přání ředitelky Městského divadla Mladá Boleslav Janety Benešové: přítomnost milovaných. Foto: Martina Dvořák Venigerová
Vánoční přání ředitelky Městského divadla Mladá Boleslav Janety Benešové: přítomnost milovaných. Foto: Martina Dvořák Venigerová

Oslovili jsme zajímavé osobnosti se vztahem k našemu regionu, aby nám napsaly pár slov vánočního poselství a přání pro čtenáře, a jejich přání postupně zveřejňujeme.

Náš web se věnuje především dění na Mnichovohradišťsku, ale protože odsud lidé často vyrážejí za kulturou například do Mladé Boleslavi, jsme mediálním partnerem mimo jiné tamního divadla. A právě jeho ředitelka nám poslala toto krásné vánoční přání a zamyšlení.


Přeji krásné Vánoce všem lidem dobré vůle.

A jaké Vánoce budou, záleží jen a jen na nás, tak jako vše vychází od nás. Pokud si neumím zorganizovat čas, jsem hektický a spěchám. Pokud vím, že můj život odráží jen a jen mé myšlenky, vše je odrazem mé mysli, mohu a chci to ovlivňovat. Chci si Vánoce užít v klidu, napéct cukroví, připravit slavnostní stůl, přichystat dobroty, zapálit svíčky, provonět purpurou, pustit si Rybovku. V naší rodině máme nahraný hlas našeho pradědečka, kterak předčítá z Bible o tom, jak: „...byl povolán všechen svět, aby se všichni odebrali do míst, odkud pocházeli. A tak i Josef s Marií se vydali do Betléma...“ Miluji tyhle chvíle. Prý jsem „Kristovec“. Ano, Kristův příběh mne znova a znova dojímá. S pokorou a díkem přijímám dary v podobě dětí, vnoučat, rodičů a prarodičů, kteří s námi sdílí tento sváteční čas. Jsou to ty nejkrásnější dárky – přítomnost milovaných.

Janeta Benešová, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav


Foto: Martina Dvořák Venigerová


Kdo další popřál našim čtenářům:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top