Vydejte se do kraje Boženy Němcové a na Kuks. Spolek pořádá autobusový zájezd

Vydejte se do kraje Boženy Němcové a na Kuks. Spolek pořádá autobusový zájezd

Každý z nás si jistě vzpomene na školní léta a ne vždy oblíbené knihy povinné četby. Babičku Boženy Němcové, snad nejznámější českou klasiku, jistě představovat nemusíme. Objevila se téměř v každém čtenářském deníku a mnozí z nás ji ještě možná najdou ve své knihovně. Navštívili jste už ale někdy místo, kde se děj knihy odehrává? Nyní máte jedinečnou příležitost!

Vydejte se do malebného údolí říčky Úpy, navštivte zámek Ratibořice, jeho krásné zahrady nebo si prohlédněte venkovskou architekturu Starého bělidla a Rudrova mlýna.

Druhá část výletu přináší prohlídku hospitálu Kuks, kam se přesuneme odpoledne. Tuto perlu českého baroka si nemůžete nechat ujít. Uvidíme mimo jiné monumentální kostel Nejsvětější Trojice, jednu z nejstarších lékáren v Česku a nezapomeneme ani na proslulý soubor soch Matyáše Bernarda Brauna.

Pojeďte s námi a užijte si podzimní atmosféru východních Čech.

Výlet se uskuteční v úterý 10. října 2023. Odjezd v 7.00 z Mnichova Hradiště od zdravotního střediska, v 7.30 z Mladé Boleslavi od Domu kultury. Možnost nástupu je také ve Veselé a v Bakově nad Jizerou.

Veškeré podrobnosti včetně katalogu výletů na celý rok 2023 najdete na webu www.seniorinejensobe.cz. Bližší informace poskytne také Pavel Svoboda na telefonu 702 051 284.

Klára Marešová

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top