Jak budou od 12. prosince jezdit autobusy? Napoví přehledná brožura od PID

Jak budou od 12. prosince jezdit autobusy? Napoví přehledná brožura od PID

12. prosinec 2021 se zapíše do historie místní autobusové dopravy. V souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID) nás od tohoto data čekají největší změny jízdních řádů za posledních několik desítek let. Ač se tématu průběžně věnujeme a veškeré informace jsou uvedeny také na webu PID, mnozí lidé dosud obtížně dohledávají, jak změna ovlivní trasy jejich pravidelných cest. Pro tento účel byla vydána přehledná brožura, ve které najdete základní informace o integraci, ceny jízdného, tarify, mapy, schémata a jízdní řády. Brožura je ke stažení na webu a bude distribuována i v tištěné podobě.

Dopravní dostupnost v mnoha obcích v našem okolí se zlepší. Cestující si však budou muset zvyknout například na nové přestupní uzly, kterými bude v našem okolí třeba Kněžmost nebo Bakov nad Jizerou. Zorientovat se lidé musí také v novém systému tarifních pásem a cen jízdného. Jedna snadno zapamatovatelná novinka však potěší lidi nad 70 let a držitele ZTP: Budou mít jízdné zdarma.

Do konce listopadu by měly být změny zaneseny také na www.idos.cz, což umožní cestujícím dohledat si nejrychlejší spojení včetně přestupů bez nutnosti mechanického listování jízdními řády.
 

K tématu jsme již psali:

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top