První obce budou tento týden znát jména nových starostů. Začínají ustavující schůze nově zvolených zastupitelstev

První obce budou znát tento týden jména nových starostů. Začínají ustavující schůze nově zvolených zastupitelstev. Ilustrační foto: archiv redakce

První obce vyhlásily termíny ustavujících schůzí zastupitelstev, která vzešla z nedávných komunálních voleb. Z pohledu občanů je nejdůležitějším bodem na ustavujících schůzích volba starostů a místostarostů. Schůze zastupitelstev obcí jsou veřejné.

V Bosni se zastupitelé poprvé sejdou v úterý 18. října od 18 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Noví kněžmostští zastupitelé se sejdou na ustavující schůzi ve středu 19. října od 17 hodin v zasedací místnosti Na rynku 218 (budova Kulturně vzdělávacího centra a knihovny Kněžmost).

Loukov čeká první zasedání nového zastupitelstva v pondělí 17. října od 18 hodin, a to v zasedací místnosti zdejšího obecního úřadu. 

Kancelář Obecního úřadu Loukovec přivítá první zasedání v pátek 14. října od 19 hodin.

Mukařovští zastupitelé se na ustavující schůzi sejdou v sobotu 15. října od 19 hodin v tamním obecním domě.

Restaurace U Kašpárků bude hostit první schůzi nových zastupitelů ve Žďáru, a to v pátek 14. října od 17 hodin.

Mnichovo Hradiště dosud termín ustavujícího zastupitelstva nevyhlásilo, ale podle informací redakce se uskuteční v pondělí 24. října.

Na programu ustavujících schůzí budou především povinné zákonné náležitosti: složení slibu členů nových zastupitelů, určení počtu místostarostů, volba starostů a místostarostů, zřízení finančního a kontrolního výboru a volba jejich předsedů a místopředsedů, zřízení dalších výborů obce či rozhodnutí o odměnách za výkon funkcí neuvolněných zastupitelů. Další témata zařazují jednotlivé obce dle potřeby.

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top