Účastníci květnových oslav 70 let LIAZu v Mnichově Hradišti se podívají i do výrobního závodu

Foto: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Jak už organizátoři předeslali, hlavním dějištěm akce 70 let LIAZu v Mnichově Hradišti bude 27. května Masarykovo náměstí. Tematická zastavení však budou účastníky čekat i na dalších místech, kterými kráčela historie LIAZu. A mezi těmito místy jednoznačně nesmí chybět někdejší výrobní závod „LIAZ - závod 02 Mnichovo Hradiště“.

Možná se ptáte, má ale smysl do areálu vážit cestu? Bude tam vůbec něco k vidění? A dostaneme se na místa, kde liazy přicházely na svět?

Má. Bude. Dostaneme!

Vlastníkem někdejšího výrobního závodu LIAZ v Mnichově Hradišti je dnes česká společnost Finapra, která se zabývá prodejem a pronájmem nemovitostí a realizuje rovněž developerské projekty se zaměřením na výrobu a logistiku. Organizační tým, který 70 let LIAZu připravuje, se na Finapru obrátil a dočkal se velmi vstřícného přijetí. A co tedy firma umožní?

Vzhledem k tomu, že areál dnes využívá celá řada firem, které mají jeho části v nájmu, není možné se po něm pohybovat volně. Prohlídku tak budou zajišťovat autobusy, které zájemce areálem svezou po předem připravené trase. Pasažéři uvidí staré i nové haly včetně historického objektu někdejší textilní továrny, která v zadní části areálu stála ještě před LIAZem (od roku 1875), dále si budou moci prohlédnout trosky komína odstřeleného v závěru roku 2022 a třeba se i vyfotit na místech, kde se to dříve jen hemžilo nákladními vozy.

„Díky vstřícnosti firmy Finapra budou mít cestující možnost v jedné části areálu také vystoupit a třeba se i vyfotit před halou s typicky zubatou střechou, kterou známe z propagačních materiálů LIAZu. Aby měly fotky správnou atmosféru, přistavíme na místo i několik nákladních aut značky LIAZ,“ dodává za organizátory Ondřej Knobloch.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště, foto: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top