Vánoční přání od Spolku přátel kultury Kněžmost: přiložit ruku k dílu a pomoct tam, kde je to důležité

Vánoční přání od Spolku přátel kultury Kněžmost: přiložit ruku k dílu a pomoct tam, kde je to důležité

Oslovili jsme zajímavé osobnosti se vztahem k našemu regionu, aby nám napsaly pár slov vánočního poselství a přání pro čtenáře, a jejich přání postupně zveřejňujeme.

Tentokrát přinášíme zamyšlení Spolku přátel Kultury Kněžmost.


Byly doby…!

Byly doby, kdy o Vánocích bylo pro všechny největším darem narození Ježíška a celý ten čas se nesl v duchu lidových tradic. Lidé měli k sobě blíž, chovali se mile a přátelsky. To ostatně dělali celý rok. Ty doby už byly!

V dnešním světě, kdy se odevšad valí tolik informací, dezinformací, vnucování vlastních názorů druhým a poukazování na chyby, se na Ježíška a na tradice s ním spojené nějak pozapomnělo. Ono je samozřejmě jednodušší, sednout si k facebooku a vytýkat jiným jejich chyby. Nakonec, nemůžeme se divit. Při tom všem, co se kolem nás děje, pochopitelně chceme mít život jednodušší. Ale stojí za to někdy místo onoho jednoduššího upozorňování na chyby vystoupit ze své komfortní zóny, přiložit ruku k dílu a pomoci tam, kde je to důležité. Tomu pocitu se nic nevyrovná. A když to opravdu nejde vyřešit, zůstane člověku aspoň vědomí, že to zkusil. Výraz „to nejde“ bychom měli úplně vypustit ze své slovní zásoby a nahradit ho slovesem „chci“. Jednou totiž přijde doba, kdy budeme chtít a ono už to opravdu nepůjde.

To, co bylo kdysi normální, je dnes paradoxně největším darem: jsou mezi námi lidé, kteří mají k sobě blíž a dokážou dělat něco i pro druhé. Jako spolek máme radost z toho, jak se někteří věnují práci s mládeží v oblasti sportu, vztahu k přírodě a morálním vlastnostem a také k ochraně majetku. Chtěli bychom poděkovat Junákům, Sokolům, dobrovolným hasičům a vůbec všem, kteří nesedí doma a neukazují na chyby, ale jdou je řešit. 

Děkujeme a přejeme vám všem, aby ten následující rok byl pokud možno bez chyb.

Váš Spolek přátel kultury Kněžmost


Kdo další popřál našim čtenářům:

 

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top