Fotografická výstava a křest knihy o přírodě Mladoboleslavska se blíží

Fotografická výstava a křest knihy o přírodě Mladoboleslavska se blíží

V úterý 15. února v 17 hodin se v Muzeu Mladoboleslavska (Staroměstské náměstí 1/55, Mladá Boleslav) uskuteční křest knihy Chráněná příroda Mladoboleslavska. Je spojen se zahájením stejnojmenné výstavy. V jedinečné publikaci, kterou vydává Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice, nechybí ani lokality z okolí Mnichova Hradiště. 

Knihu Chráněná příroda Mladoboleslavska napsala Milada Vrbová, fotkami ji doplnil Antonín Kůrka a o celkovou korekci textu se postarala Ivana Řípová. Grafiku si vzal za úkol a svými kresbami knihu doplnil Lukáš Řípa, který má na svém kontě zpracování již několika publikací z regionu. Vydání knihy finančně podpořila společnost ŠKO-ENERGO.

V knize jsou zahrnuta přírodovědně nejcennější území, která na Mladoboleslavsku můžete navštívit. Vlastní realizaci předcházel několikaletý průzkum cenných oblastí.

„Kniha představuje i nejnovější údaje a nálezy, které se podařilo amatérským přírodovědcům v průběhu roku 2020 na Mladoboleslavsku zaznamenat. Z okolí Mnichova Hradiště jsou zastoupeny například lokality Klokočka, Káčov či Žabakor,“ uvedla autorka knihy Milada Vrbová.

Zájemci o publikaci se mohou těšit na 248 barevných autentických fotografií zachycujících krajinu, významné rostliny, živočichy a houby vybraných území.

Pokud máte rádi regionální literaturu, mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top