Nové jízdní řády přinesou lepší autobusové spojení Bakova s Prahou i malými obcemi

Nové jízdní řády přinesou lepší autobusové spojení Bakova s Prahou i malými obcemi. Zdroj: PID

Změna jízdních řádů na Mnichovohradišťsku se nezadržitelně blíží. Náš web vás postupně seznamuje se změnami, které nás čekají v souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID) od 12. prosince 2021. Nyní pojďme cestovat po okolí Bakova nad Jizerou.

  • Pro Bakov nad Jizerou se stane hlavní spojnicí s Mnichovým Hradištěm, Mladou Boleslaví i Prahou linka 315. V ranní špičce pojede do Prahy po dvaceti minutách, do Hradiště po třiceti. V dopoledním sedle nabídne interval 60 minut, v odpolední špičce půl hodiny. O víkendu pojede po dvou hodinách.
  • V zastávce Bakov nad Jizerou, Trenčín bude na vybrané spoje navazovat linka 715 nebo 739.
  • Spojení na Mnichovo Hradiště, Mladou Boleslav a Prahu doplní linka 345, z Mnichova Hradiště navíc pojede dále přes Březinu a Paceřice do Liberce. Díky této lince se zlepší i večerní a noční spojení s Prahou. Poslední spoj do Bakova nad Jizerou (a dále do Mnichova Hradiště a Liberce) bude z Prahy vyjíždět 25 minut po půlnoci.
  • Mezi Mladou Boleslav, Bakov nad Jizerou a Mnichovo Hradiště vyrazí ve všední dny také linka 715, z Mladé Boleslavi pojede souběžně s linkou 315, z Bakova pojede přes Novou Ves u Bakova, Braňku a Klášter Hradiště nad Jizerou. Část spojů dále pojede do Žďáru.
  • Pět párů spojů linky 719 v pracovní dny pojede z Mladé Boleslavi přes Přední důl, Dalešice a Podhradí do Bakova a přes Malou Bělou, Dolánky a Bítouchov do Zvířetic.
  • Trasy všech zmíněných linek překříží poslední nová linka, která pojede přes Bakov – 739. Přes Buda a Býčinu pojede do Kněžmostu, na druhou stranu přes Malou Bělou a Šubrtov do Bělé pod Bezdězem. V zastávce Bakov nad Jizerou, Trenčín bude na většinu spojů v obou směrech navazovat linka 315 jak do Prahy, tak do Mnichova Hradiště.

Zdroj: Pražská integrovaná doprava

K tématu jsme již psali:

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top