V obcích v okolí se o nadcházejícím víkendu chystají rozsvěcovat vánoční stromečky

Vánoční strom v Mnichově Hradišti v roce 2021. Foto: Petr Novák
Letos se po dvou letech poprvé bez omezení konají v obcích v našem okolí rozsvícení vánočních stromečků. V mnohých z nich bude tento slavnostní okamžik doplněn zajímavým programem v podobě hudebních vystoupení, společného zpívání koled, zajímavých aktivit pro děti, jarmarků, bohatého občerstvení, ale třeba i prohlídky fary nebo ohnivé show. Kdy a kde a na co konkrétně se můžete těšit?
 
Bakov nad Jizerou
V Bakově nad Jizerou bude rozsvícen vánoční strom v neděli 27. listopadu v 17 hodin během programu adventního jarmarku
 
Boseň
Neděle 27. listopadu v 17 hodin bude i okamžikem rozsvícení stromu v Bosni. Akci pořádají mladí hasiči. Svařák a čaj budou připraveny. Přinesete něco na zub a natrénujte koledy.
 
Branžež
Rozsvícení vánočního stromečku na dětském hřišti „Ušátko“ v Nové Vsi u Branžeže zpestří v sobotu 26. listopadu od 17 hodin hosté Michal Šindelář a Aleš Brichta (AB Trio).
 
Dolní Krupá
Advent zahájí rozsvícením stromečku a dalším bohatým programem také v Dolní Krupé. V kostele sv. Václava vystoupí v neděli 2. listopadu od 16 hodin turnovské folkové uskupení Pranic evangelického duchovního a pedagoga Ondřeje Halamy, který je autorem většiny písní z repertoáru skupiny.  Na návsi bude poté nachystán živý betlém v podání souboru Furiant. Součástí doprovodného programu budou prohlídky fary. 
 
Jivina
Program rozsvícení stromku na Jivině v neděli 27. listopadu doplní vánoční jarmark dětí a nabídka něčeho na zahřátí a k zakousnutí v doprovodu vánoční hudby. V 17 hodin se rozzáří vánoční stromek a děti zazpívají vánoční koledy.
 
Klášter Hradiště nad Jizerou
V Klášteře Hradišti nad Jizerou se sejdou na slavnostní rozsvícení stromu v neděli 27. listopadu od 15.30 v areálu mateřské školy.
 
Kněžmost
Na rynku v Kněžmostu se stromek rozsvítí také první adventní neděli 27. listopadu, a to v 17.30 hodin. Program však začíná již o půl hodiny dříve. S kněžmostským sborem Cantores Pontis Principis si budete moct zazpívat koledy, ochutnáte adventní svařák na zahřátí a vánočku na zakousnutí a k zakoupení budou regionální výrobky a adventní věnce. Celý program za podpory obce Kněžmost připravily Spolek pro záchranu kostela sv. Františka serafínského Kněžmost a Divadélko Človíček.
 
Loukovec
V Loukovci je sraz v neděli 27. listopadu v 16.30 hodin na návsi. Program doplní vánoční jarmark výrobků dětí.
 
Mnichovo Hradiště
Celou sérii vánočních a novoročních akcí zahájí v Mnichově Hradišti první adventní neděli od 16 hodin slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Masarykově náměstí.
 
Mohelnice nad Jizerou
V sobotu 26. listopadu v 17 hodin začne sváteční podvečer v Mohelnici nad Jizerou na návsi. Na programu bude ohnivá show. Samotné rozsvícení stromku je naplánováno na 18. hodinu
 
Rokytá
U obecního úřadu v Horní Rokyté vás čeká v neděli 27. prosince od 15 hodin ukázka tradičních řemesel a zpívání vánočních koled. Rozzáření stromečku bude následovat v 17 hodin.
 
Strážiště
Ve strážišti rozsvítí stromeček v neděli 27. listopadu v 16.30.
 
Žďár
V sobotu 26. listopadu v 16 hodin se rozsvítí vánoční strom za hasičárnou v Doubravě.
 
Víte o chystaném rozsvícení stromečku, které v našem přehledu chybí? Dejte nám vědět na redakce@mnichovohradistsko.cz!

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top