Změny jízdních řádů od 12. prosince: Jaké autobusové linky spojí Hradiště s okolím?

Od 12. prosince čeká Mnichovohradišťsko změna jízdních řádů. Foto: Petr Novák
Schéma linek na Mnichovohradišťsku. Zdroj: PID
Schéma přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, dopravní terminál. Zdroj: PID
Schéma přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, náměstí. Zdroj: PID

Změna jízdních řádů na Mnichovohradišťsku se nezadržitelně blíží. Náš web vás postupně seznamuje se změnami, které nás čekají v souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID) od 12. prosince 2021. Nyní se věnujme autobusovým linkám, které obslouží přímo Mnichovo Hradiště.

 • Spojení Mnichova Hradiště s Prahou a Mladou Boleslaví zajistí páteřní linky 315 (zastávková varianta) a 345 (rychlíková varianta), které v souhrnu ve špičce nabídnou až čtyři spoje za hodinu. Přibydou i večerní a noční spoje. Poslední autobus do Mnichova Hradiště (a dále do Liberce) bude z Prahy vyjíždět 25 minut po půlnoci.

 • Mezi Mladou Boleslav a Mnichovo Hradiště vyrazí také linka 427, která nahradí linku 260005. Tři páry spojů ve všední dny tak nabídnou spojení Mladá Boleslav, ŠKODA PC – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Dolní Krupá – Ralsko – Mimoň. O víkendu pojede linka pouze mezi Mimoní a Mnichových Hradištěm, odkud budou vozy pokračovat bez nutnosti přestupu jako linka 722. V Mimoni budou víkendové spoje vyčkávat na příjezd vlaku od České Lípy. Tarif PID bude na lince platit mezi Mladou Boleslaví a Dolní Krupou.

 • Poslední linkou, která spojí Mladou Boleslav a Mnichovo Hradiště, bude linka 715. Ta se vydá z Mladé Boleslavi přes Bakov nad Jizerou a Klášter Hradiště nad Jizerou do Mnichova Hradiště a dále přes Dneboh a Olšinu do Žďáru a Žehrova. Spoje, které nedojedou až do Mladé Boleslavi, budou provázány s linkou 315 zpravidla v Bakově nad Jizerou.

 • Linka 716 pojede z Mužského přes Boseň a Veselou do Mnichova Hradiště a přes Dolení a Hoření Kruhy do Sychrova, kde se hned otočí a vyrazí zpět do Mnichova Hradiště a do Mužského. Část spojů pojede pouze v trase Mnichovo Hradiště – Sychrov – Mnichovo Hradiště. V Bosni většina spojů vyčká vzájemného přestupu s linkou 718, a to vždy tak, aby bylo zajištěno spojení Mužský – Kněžmost. Na většinu spojů linky pak budou navazovat také spoje linky 315 nebo 345 do Mladé Boleslavi a Prahy.

 • Linka 717 nabídne v pracovní dny rychlé spojení do Turnova jednou za dvě hodiny v prokladu s vlakem.

 • Linka 718 zajistí rychlé spojení z Mnichova Hradiště přes Boseň do Kněžmostu, Dolního Bousova a Sobotky s možností přestupů do různých směrů v Kněžmostu. Pojede ve špičkách všedního dne ve zhruba hodinových intervalech.

 • Linka 721 pojede z Mnichova Hradiště přes Mohelnici nad Jizerou a Ouč dále do Libereckého kraje.

 • Linka 722 pojede z Mnichova Hradiště přes Jivinu a Strážiště dále do Libereckého kraje.

 • Na severovýchod od Mnichova Hradiště vyrazí také linka 727, která ve všední dny dojede přes Klášter Hradiště nad Jizerou a Dolní Krupou do Rokyté. V odpolední špičce linka nabídne hodinové intervaly.

 • Spojení obcí na sever od Mnichova Hradiště zajistí či doplní ještě dvojice linek 733 a 734. Linka 733 pojede z Mnichova Hradiště přes Březinu, Loukov, Loukovec, Sovenice a Křivolačiny do Sezemic, sesterská linka 734 pojede ze Sezemic přes Chocnějovice a Mohelnici nad Jizerou do Mnichova Hradiště. Provoz na linkách bude řešen tak, že autobus z Mnichova Hradiště vyrazí jako linka 733/734 do Sezemic, kde změní svoje číslo na druhou z dvojice a okruhem se vrátí do Mnichova Hradiště. Okruh se bude projíždět obousměrně v pravidelném prokladu.

 • V Sezemicích bude na vybrané spoje navazovat linka IDOL 363 do Turnova.

 • Poslední z hradišťských linek, 738, nabídne čtyřmi páry spojů v pracovní dny spojení přes Horní Bukovinu a Mukařov do Vicmanova. Na všechny spoje (kromě ranního školního z Kláštera Hradiště) bude navazovat linka 315 do Mladé Boleslavi a Prahy.

Schéma linek na Mnichovohradišťsku. Zdroj: PID

Schéma přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, dopravní terminál. Zdroj: PID. Zdroj: PID

Schéma přestupního uzlu Mnichovo Hradiště, náměstí. Zdroj: PID

Zdroj: Pražská integrovaná doprava

K tématu jsme již psali:

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top