Které autobusové linky spojí od 12. prosince Mnichovohradišťsko s Libereckým krajem?

Autobusovou dopravu na Mnichovohradišťsku čekají výrazné změny. Foto: Petr Novák

Změnám v jízdních řádech, které nás čekají v souvislosti s integrací do Pražské integrované dopravy (PID) od 12. prosince 2021, se náš web věnuje pravidelně. Protože Mnichovo Hradiště leží u hranic s Libereckým krajem, pojďme se nyní podrobněji věnovat linkám s přesahem právě tam. Ty jsou koordinovány nejen s PID, ale také s Integrovanou dopravou Libereckého kraje (IDOL). Pro cesty přes hranice tarifu PID a IDOL se bude využívat tzv. lomený tarif – cestující při odbavení dostane dvě jízdenky, které na sebe plynule navazují.


345

 • Linka pojede z Prahy přes Mladou Boleslav do Mnichova Hradiště, odkud se vydá přes Svijany, Paceřice a Hodkovice nad Mohelkou do Liberce. Tarif PID bude platit v úseku Praha, Černý Most – Paceřice, Rohanka, resp. Paceřice, Husa, hl. sil., tarif IDOL v úseku Mladá Boleslav, Jičínská – Liberec, aut. nádr.
 • Mezi Mladou Boleslaví a Libercem linka nabídne pravidelný interval jak ve všední dny, tak o víkendu.
 • Novinkou na trase Praha – Liberec budou noční spoje, z Prahy bude vyjíždět poslední spoj pod Ještěd každodenně v 0:25, v opačném směru bude každý všední den vyjíždět spoj do Prahy ve 3:20.
 • O víkendech nabídnou také vybrané spoje přímé spojení až do Frýdlantu v Čechách nebo Sweiradówy-Zdróje bez nutnosti přestupu.

717

 • Linka nabídne ve všední dny po sedmi spojích z Mnichova Hradiště přes Březinu, Svijany, Příšovice a Přepeře do Turnova.
 • Linka bude v prokladu s vlakovou linkou S30. V celé trase budou platit oba tarify, jak PID, tak IDOL.

721

 • Linka povede z Mnichova Hradiště přes Mohelnici nad Jizerou, Ouč, Malčice a Roveň do Českého Dubu.
 • Na lince pojede šest párů spojů pouze ve všední dny, většina z nich bude v Českém Dubu provázána s linkami IDOL 80 a 81 do Liberce.
 • Tarif PID bude platit v úseku Mnichovo Hradiště, dopravní terminál – Chocnějovice, Ouč. Tarif IDOL plynule naváže z Chocnějovic, Ouče až do Českého Dubu.

722

 • I tato linka povede z Mnichova Hradiště do Českého Dubu, avšak tentokrát přes Strážiště, Hlavici, Hrubý Lesnov a Všelibice.
 • Ve všední dny pojede na lince 12 párů spojů, většina z nich je provázána v Mnichově Hradišti se spoji linek PID 315 a 345 z/do Mladé Boleslavi a v Českém Dubu se spoji linek IDOL 80 a 81 z/do Liberce.
 • víkendu pojedou na lince tři páry spojů, po příjezdu z Českého Dubu do Mnichova Hradiště pojedou všechny spoje dále jako linka 427 do Mimoně a opačně.
 • I o víkendu je pro část spojů garantována návaznost s linkami IDOL ve/ze směru Liberec.
 • Tarif PID bude platit v úseku Mnichovo Hradiště, dopravní terminál – Strážiště, Kozmice. Tarif IDOL plynule naváže z Kozmic až do Českého Dubu.

Někteří cestující mohou pociťovat jako nevýhodu, že linky z Prahy do hor (směr Tanvald, Harrachov, Železný Brod, Rokytnice nad Jizerou) již nebudou zastavovat v Mnichově Hradišti. Nabízí se však alternativní řešení: Spojení Mnichova Hradiště a Prahy bude dostatečně zajištěno jinými linkami, zejména 345, spojení Mnichova Hradiště a Turnova je zajištěno primárně vlakem (linkami R21 a S30) a spojení Mnichova Hradiště a hor bude zajištěno v kombinaci vlaku a autobusu s přestupem v Turnově nebo Tanvaldu.

Zdroj: Pražská integrovaná doprava

K tématu jsme již psali:

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top